VIHMAPIISAD JA KUUPAISTE

3TM09FEB18B131 3TM09FEB18B109 3TM09FEB18B99 3TM09FEB18B97 3TM09FEB18B33 3TM09FEB18B57 3TM09FEB18B64 3TM09FEB18B8

Lavastus on KÄBI LARETEIST ( 1922-2014) – erakordsest pianistist, kirjanikust, maailmakodanikust ja naisest, kes inimesena ometi üksildane. Ta on kirjutanud järgmist: “ Minu muusika on rääkimine, jutustamine, nagu kirjanduse põhi on mitte romaani kirjutamine või väljamõtlemine, vaid jutustamine  (“ Eksiil”, 1997)
Varius on  lugude lavale toojana tegutsenud üle kolmekümne aasta. Seekordne lugu on säravast diivast, kes ise arvab, et ” oli kombinatsioon  internatsionaalsest kosmopoliidist, pianistist ja tont teab millest veel…”
Peaosas KATRIN LEHISMETS Salzburgi Muusikaülikoolist Mozarteum.
Teistes osades Egon Nuter, Urmas Põldma, Haide Männamäe, Diana Dikson- Soom, Peeter Kaljumäe, Mia Grete Volmer.
Autor ja lavastaja HEIDI SARAPUU
Kunstnikud KARMO MENDE (soomest) ja MARE KÕRTSINI
Etendus on vaheajata ja kestab poolteist tundi

LENNUD

TM__5762 TM__5814 TM__6037 TM__6072 TM__6112 TM__6126 TM__6181 TM__6252

Uuslavastuse “LENNUD“ tegevus toimub Tallinna Lennujaamas. Teatavasti  kannab see president Lennart Meri nime. Lavastuse alapealkiri on “Presidendi mõttelennud“. Rändame ajas tagasi ja meenutame üht meie mõjuvõimsamat ja vastuolulisemat riigimeest, keda pole võimalik unustada. President Lennart Meri tekstid kõnetavad meid ka tänapäeval. Nii võimast meest toovad vaatajateni ooperisolist PRIIT VOLMER (rahvusooperist ) ja EGON NUTER, neile on lavapartneriks LIINA TENNOSAAR..
Autor HEIDI SARAPUU
Lavastaja ALO KÕRVE ( Tallinna Linnateatrist )
Kunstnikud  Karmo Mende ( Jyväskylä Linnateatrist) ja Mare Kõrtsini
Heli- ja muusikakujundaja Veiko Tubin
Esietendus 24. aprillil 2017
Etendus  on ilma vaheajata.

 

 

Tellimuslikud lavastused:

 

“VARIUS LAULAB”

TTK_3747

Katkendeid muusikalistest lavastustest. Kuulda saab omaaegseid lööklaule, ooperiaariaid, kauneid operetiviise, kupleesid. Lauljaid saadab OOPER-KVARTETT.

 

 “LÕBUSAD ESTOONLASED”

   

Lavastuse keskseks tegelaseks on opereti- ja ooperi- täht Alfred Sällik. Tegelastena on laval ka Paul Pinna ja Benno Hansen. Tänu Eesti Rahvusraamatukogu abile materjalide otsimisel, toome vaatajateni ka osakese Estonia teatri kunagise “Lükati kvarteti” repertuaarist. Kvarteti koosseisus on Variuse lavastuses Urmas PõldmaRene SoomPriit Volmer külalistena Rahvusooperist ja Peeter Kaljumäe. Teatri hea käekäigu eest laval hoolitseb kauaaegne ENDLA teatri näitleja Lii Tedre, kes mänginud mitmes Variuse lavastuses (“Suzannah”“Helisev viis”“Ananassid šampanjas”).

“Lõbusad estoonlased” jääb teatri mängukavasse ja moodustab koos lavastustega“Helisev viis” ja “His Master’s Voice” ühtse, Estonia teatri ajalugu tutvustava terviku.

Autor ja lavastaja  Heidi Sarapuu
Kunstnik Karmo Mende (Soomest)
Muusikajuht Hain Hõlpus
Liikumisjuht Agne Kurrikoff-Herman
Kostüümid Jana Wolke
Valgus Raivo Parrik
Grimm Anita Porila
Etendus on vaheajata  ja kestab poolteist tundi

Esietendus 5. detsembril 2011 Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis