KRIUHH- VA- TŠIUHH!

Lavastus tähistab Estonia Seltsi aastapäeva ja annab lühikese ülevaate ESTONIA teatri tegevusest aastal 1925. Laval on rida unustatud, vähetuntud tegelasi ( Sergius Lipp, Toomas Tondu, Nikolai Põlluaas, Sergei Mamontov) ja  Eesti- Soome laulusilla rajaja Väino Sola, keda mängivad praegused estoonlased RENÉ SOOM, PRIIT VOLMER, URMAS PÕLDMA, “KLASSIKATÄHTEDE” saatest tuttav akordionivirtuoos HENRI ZIBO ja PEETER KALJUMÄE.
Autor ja lavastaja HEIDI SARAPUU
Kunstnikud  KARMO MENDE ja MARE KÕRTSINI
Muusikaline kujundaja PEETER KALJUMÄE.
Etendus on vaheajata.

 

TREFFPUNKT-BERLIIN!

Lavastus tähistab Berliini Eesti Suursaatkonnahoone 100. aastapäeva. Eesti Vabariigi kujunemisloos on sellel oluline tähtsus. Siin on töötanud
sellised persoonid nagu Eduard Vilde, Karl Menning, Georg Meri – eriline roll on olnud president Lennart Meril . Mängivad EGON NUTER (Tallinna Linnateater), PRIIT VOLMER ja RENĒ SOOM Rahvusooperist ESTONIA, PEETER KALJUMÄE, TOOMAS TROSS( “ PIIP ja TUUT”). Klaveril Hain Hõlpus.

Autor ja lavastaja HEIDI SARAPUU
Kunstnikud Karmo Mende, Mare Kõrtsini, Jana Wolke

Esietendus 28. septembril Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis
Etendus on vaheajata

 

WILDED

3TM_8063 3TM_8126 3TM_8234 3TM_8240 3TM_8471 3TM_8571 3TM_8675 3TM_8889

Lavastus räägib Eduard Vildest kui näitekirjanikust. Tegevus toimub aastal 1913, mil valmis näidend “ Pisuhänd “.Näitekirjanikule on  külla tulnud  kaks ühenimelist kirjameest: Oscar Wilde ja  Eduardo Wilde ning  tegelased “ Pisuhännast”. Mängivad Peeter Kaljumäe, Helin- Mari Arder, Priit Volmer ja René Soom Rahvusooperist Estonia. Akordionil Henri Zibo.
Autor ja lavastaja Heidi Sarapuu
Kunstnikud Karmo Mende ja Mare Kõrtsini
Etendus on vaheajata

LENNUD

TM__5762 TM__5814 TM__6037 TM__6072 TM__6112 TM__6126 TM__6181 TM__6252

“LENNUD“ tegevus toimub Tallinna Lennujaamas. Teatavasti  kannab see president Lennart Meri nime. Lavastuse alapealkiri on “Presidendi mõttelennud“. Rändame ajas tagasi ja meenutame üht meie mõjuvõimsamat ja vastuolulisemat riigimeest, keda pole võimalik unustada. President Lennart Meri tekstid kõnetavad meid ka tänapäeval. Nii võimast meest toovad vaatajateni ooperisolist PRIIT VOLMER (rahvusooperist ) ja EGON NUTER, neile on lavapartneriks LIINA TENNOSAAR..
Autor HEIDI SARAPUU
Lavastaja ALO KÕRVE ( Tallinna Linnateatrist )
Kunstnikud  Karmo Mende ( Jyväskylä Linnateatrist) ja Mare Kõrtsini
Heli- ja muusikakujundaja Veiko Tubin
Esietendus 24. aprillil 2017
Etendus  on ilma vaheajata.