KLASSIKUTE VARIUS

Valik fotosid 24. jaanuaril  Kirjanike Maja saalis toimunud ürituselt ” KLASSIKUTE VARIUS”,  kus toimus Heidi Sarapuu uue raamatu ja tema  suure juubeli tähistamine. Variuse 35-st tegevusaastast andsid ülevaate LIvia Viitol, Anu Saluäär, Pille-Riin Purje.  Katkendeid lavastustest esitasid ENE JÄRVIS, LIINA TENNOSAAR, DIANA DIKSON – SOOM,  RENÉ SOOM, HAIDE MÄNNAMÄE,
HELIN- MARI ARDER, URMAS PÕLDMA, PEETER KALJUMÄE. Musitseerisid HAIN HÕLPUS ja Ooper- Kvartett koosseisus HENNO SOODE, KERSTIN TOMSON, MATI LEIBAK. Õhtut juhtis TOOMAS TROSS. Kunstnikud Karmo Mende, Mare Kõrtsini.

 

TUHAST TÕUSNUD TEATER

Lavastus keskendub 1944 aasta traagilistele sündmustele Eestis, “Estonia ” teatrihoone hävingule  sama aasta 9. märtsil, estoonlaste  saatusest , mängukava jätkamisest kino Gloria Palace ruumides, kus praegu asub Vene Teater. Laval on need estoonlased, kes jäid kodumaale ja pidid alluma juhtide keeldudele-käskudele.
Rollides tänased estoonlased KATRI JUSS, URMAS PÕLDMA, RENÉ SOOM ja HAIDE MÄNNAMÄE (Teater “Piip ja Tuut”), PEETER KALJUMÄE

Esietendus 17. oktoobril 2022 Vene Teatri Ringlaval

Teksti autor ja lavastaja Heidi Sarapuu
Kunstnikud Karmo Mende ja Mare Kõrtsini
Muusika kujundaja Peeter Kaljumäe
Kostüümikunstnik Jana Wolke
Etendus on kahes vaatuses

KLASSIKUTE PROUAD

Suurmeeste kaasadel on elus olnud mitmeid rolle. Kuulduste järgi olevat mõni neist sattunud ka kirjanike loomingusse. Lavastuse üks tegelastest on kutsunud ühe laua taha  juttu vestma KÄTHE HANSENI, ELO TUGLASE ja VALENTINA LUTSU. Tänu nii mõnelegi neist, aktiivsetest naistest, on meil muuseumide näol olemas Tammsaare muuseum Kadriorus, Lutsu muuseum Tartus, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus Nõmmel.

Esietendus 1. novembril 2021 Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis

Mängivad: ENE JÄRVIS, LIINA TENNOSAAR, DIANA DIKSON – SOOM ja RÉNE SOOM (Rahvusooper ESTONIA)
Autor ja lavastaja HEIDI SARAPUU
Kunstnikud KARMO MENDE ja MARE KÕRTSINI
Muusikaline kujundaja TEET RAIK
Etendus on vaheajata

 

KRIUHH- VA- TŠIUHH!

Lavastus tähistab Estonia Seltsi aastapäeva ja annab lühikese ülevaate ESTONIA teatri tegevusest aastal 1925. Laval on rida unustatud, vähetuntud tegelasi ( Sergius Lipp, Toomas Tondu, Nikolai Põlluaas, Sergei Mamontov) ja  Eesti- Soome laulusilla rajaja Väino Sola, keda mängivad praegused estoonlased RENÉ SOOM, PRIIT VOLMER, URMAS PÕLDMA, “KLASSIKATÄHTEDE” saatest tuttav akordionivirtuoos HENRI ZIBO ja PEETER KALJUMÄE.

Esietendus 15. veebruaril 2021 Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis

Autor ja lavastaja HEIDI SARAPUU
Kunstnikud  KARMO MENDE ja MARE KÕRTSINI
Muusikaline kujundaja PEETER KALJUMÄE.
Etendus on vaheajata.

 

 

WILDED

3TM_8063 3TM_8126 3TM_8234 3TM_8240 3TM_8471 3TM_8571 3TM_8675 3TM_8889

Lavastus räägib Eduard Vildest kui näitekirjanikust. Tegevus toimub aastal 1913, mil valmis näidend “ Pisuhänd “.Näitekirjanikule on  külla tulnud  kaks ühenimelist kirjameest: Oscar Wilde ja  Eduardo Wilde ning  tegelased “ Pisuhännast”. Mängivad Peeter Kaljumäe, Helin- Mari Arder, Priit Volmer ja René Soom Rahvusooperist Estonia. Akordionil Henri Zibo.

Esietendus 25. novembril 2019 Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis

Autor ja lavastaja Heidi Sarapuu
Kunstnikud Karmo Mende ja Mare Kõrtsini
Etendus on vaheajata

LENNUD

TM__5762 TM__5814 TM__6037 TM__6072 TM__6112 TM__6126 TM__6181 TM__6252

“LENNUD“ tegevus toimub Tallinna Lennujaamas. Teatavasti  kannab see president Lennart Meri nime. Lavastuse alapealkiri on “Presidendi mõttelennud“. Rändame ajas tagasi ja meenutame üht meie mõjuvõimsamat ja vastuolulisemat riigimeest, keda pole võimalik unustada. President Lennart Meri tekstid kõnetavad meid ka tänapäeval. Nii võimast meest toovad vaatajateni ooperisolist PRIIT VOLMER (rahvusooperist ) ja EGON NUTER, neile on lavapartneriks LIINA TENNOSAAR..

Esietendus 24. aprillil 2017

Autor HEIDI SARAPUU
Lavastaja ALO KÕRVE ( Tallinna Linnateatrist )
Kunstnikud  Karmo Mende ( Jyväskylä Linnateatrist) ja Mare Kõrtsini
Heli- ja muusikakujundaja Veiko Tubin
Etendus  on ilma vaheajata.